Tuzla Belediyesi, Ramazan’ın Ruhunu Yansıtan Etkinlikleri Tuzla Marina’da Düzenliyor

Tuzla Belediyesi tarafından Tuzla Marina’da Ramazan ayının manevi iklimini yaşatan etkinlikler düzenleniyor.
Tuzla Belediyesi, tasavvuf müziği, halk oyunları, özel etkinlikler, konserler, şiir ve dinletiler, tiyatrolar, stand-up, ezgi, naat-ı şerif, sohbet programları ve ezgilerden oluşan Ramazan etkinliklerini, pazartesi ve cumartesi günleri hariç Tuzla Marina’da düzenliyor. Tuzla Marina içinde oluşturulan etkinlik alanında hem hemşehri derneklerinin stantları hem de alışveriş ve eğlence alanı yer alıyor. Tuzla Belediyesi, Ramazan etkinliklerinin düzenlendiği akşamlar ücretsiz servislerle etkinlik alanına mahallelerden ulaşımı sağlıyor.
Tuzla Belediyesi Ramazan etkinlikleri, medeniyetimizi ve kültürel zenginliğimizi yansıtan programlara ev sahipliği yapıyor. Tuzla Belediyesi Ramazan etkinliklerinin 2. haftasında Serdar Tuncer-Cihan Yıldız’ın şiir ve dinletisi, İzzet Altınmeşe’nin Türk Halk Müziği, Fatih Koca’nın tasavvuf müziği ve Grup Genç’in ezgilerden oluşan konserleri yer aldı. Etkinliklerde “Anadolu’da Tarih Yazan Analarımız” isimli tiyatro da sahnelendi.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Ramazan’ın ruhunu yansıtan etkinliklere ilçe halkının yanı sıra bölge halkının da yoğun ilgi gösterdiğini söyledi.