Kardeş İlçelerin Gençleri, Tuzla'daki Kardeşleriyle Kampa Girdi

Tuzla Belediyesi’nin kardeş ilçeleri Van’ın Saray ve Özalp ilçesi ile Diyarbakır’ın Silvan ilçesinden gelen kızlar, Tuzlalı yaşıtlarıyla birlikte Şehit Ömer Halisdemir Gençlik Kampı etkinliklerine katıldı.
Tuzla Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Gençlik Kampı, bu haftaki etkinliklerinde 4 farklı şehirde yaşayan kızlara ev sahipliği yaptı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, ilçenin kardeş şehirleri Van’ın Saray ve Özalp İlçesi ile Diyarbakır’ın Silvan ilçesinden 90 kızı, Tuzlalı 130 kız ile aynı ortamda buluşturdu. Tuzla Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Gençlik Kampı’nın doğayla iç içe ortamında farklı kültürlerin zenginliğini yaşayan kızlar, aynı ortamda heyecanlı yarışmalar, keyifli etkinliklerde beraber zaman geçirdi. Kızlar, aynı odayı, aynı sofrayı paylaşarak birbirlerini yakından tanıma fırsatı buldu. 

Başkan Yazıcı’dan Kızlara Sürpriz Ziyaret
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Gençlik Kampı’nı ziyaret ederek misafirlerine sürpriz yaptı. Başkan Yazıcı, ekipler halinde etkinliklere katılan kızlarla sohbet etti, macera parkurundaki mücadelelerini izledi. Başkan Yazıcı, “Bugün ev sahibi olan kızlarımızın 3 farklı şehirden arkadaşlarıyla çok güzel bir şekilde kaynaştığını görüyoruz. Onlar 1 hafta gibi kısa bir sürede bu bağı kurdular, farklılıkların zenginliğini yaşadılar. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın, bozmak isteyenlere de fırsat vermesin” dedi.