Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi, DGS Adaylarına da Ücretsiz Kurs Düzenliyor

Üniversiteye hazırlık kursları düzenleyen Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi, bu yıl DGS adaylarına da kurslar düzenliyor. Lisans programlarına dikey geçiş yapmak isteyen meslek yüksekokulları ve önlisans mezunları, ücretsiz kurslarla Dikey Geçiş Sınavı’na hazırlanıyor. 
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın ‘Eğitim Kenti Tuzla’ vizyonu ile 18-24 yaş grubundaki gençlere eğitim, kültür, sanat ve spor kursları düzenleyen Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi, üniversite adaylarına yönelik yeni bir kursu müfredatına ekledi. Her yıl üniversiteye hazırlık kursları düzenleyen ve geçtiğimiz yıl 667 kursiyerin üniversitelerde eğitim hakkı kazanmasına öncülük eden Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi, 30 Haziran 2019’da yapılacak Dikey Geçiş Sınavı’na hazırlık kursları düzenliyor.
Salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri 18.00-20.30 saatleri arasında düzenlenen DGS kurslarından meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun 60 kursiyer eğitim alıyor.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, üniversiteye hazırlık ve DGS kurslarından toplam 1.360 kursiyerin yararlandığını söyledi. Başkan Yazıcı, “Gençlerimizin hayalindeki üniversitede eğitim alması için ücretsiz üniversite hazırlık ve DGS kursları düzenliyoruz. Kurslarımıza katılan öğrencilerimiz için her imkanı sağlıyoruz ve onların başarısı bizim en büyük ödülümüz oluyor. Gençlerimizin hayatındaki en önemli dönüm noktasını oluşturan bu süreçte başta eğitim olmak üzere her alanda donanımlı, kendisine, ailesine, ülkesine ve milletine faydalı bir kuşak yetişmesi için tüm imkanları sağlıyoruz” dedi.