Dijital Kütüphane

Tuzla Belediyesi Ayyıldız Sosyal Tesislerinde faaliyetlerini sürdürmekte olan kütüphanemiz, içerisinde 10 bin civarı dijital kitabın yer aldığı 25 adet ipad tablet PC’den oluşan, ayrıca çok sayıda matbu-basılı kitabı da barındıran bir birimdir. İşitme ve görme engelliler için tasarlanmış bir bilgisayar ve onunla uyumlu bir elektronik cihaza da sahiptir.
Kütüphanemiz, içerisindeki dijital yayınlara ulaşma imkânı sağlayan bir birimken, artık içerisinde çeşitli etkinliklerin de yapıldığı bir aktif bir seviyeye getirilmiştir. Yetişkinler ve çocuklar için yazarlık kursları, seminerler, konferanslar, satranç oyunları, yapılan etkinliklerdir.
Dijital kütüphaneyi ziyaret eden vatandaş sayısı her gün değişmekle birlikte, tatmin edici düzeydedir ve bu sayı her geçen gün artmaktadır. Yetişkinler için yazarlık kursları 12 kişilik; çocuklar için yazı çalışmalarıysa 25 kişilik bir kontenjana sahiptir.
Dijital kütüphanemiz ve içerisindeki etkinlikler her yaş grubundan vatandaşlarımıza açık olmakla birlikte, lise ve üniversite öğrencilerinin ilgisi daha fazladır. 

HİZMET SAATLERİ

Dijital Kütüphane

Pazartesi Hariç her gün 11.00 – 19.00 arası açıktır. Pazartesi günleri kapalıdır. 

ADRES : Tuzla Belediyesi Ayyıldız Sosyal Tesisleri - Cami Mahallesi, Şehitler Cd. No:14, 34940 Tuzla/İstanbul

Haritadan Görmek İçin Tıklayınız.