Çocuk KulüpleriMERKEZ ÇOCUK KULÜBÜ

Kültür Müdürlüğü’ne bağlı merkez Çocuk Kulübü 3-6 yaş yaş grubu çocuklara hizmet veren, içinde jetonlu oyuncaklar, top havuzunun bulunduğu ve çeşitli eğitim ve eğlencelerin düzenlendiği birimdir.

Yayla mahallesi,Hatboyu Caddesi üzerinde yer alan Dere Boyu Parkı içinde yer almaktadır.

3-4 yaş grubuyla daha çok oyun ağırlıklı geçirmekte aynı zamanda çeşitli sanat etkinlikleri, oyun, Türkçe dil etkinlikleri gibi çalışmalar uygunlanmaktadır.5-6 yaş grubuyla ise oyun ile daha çok ders ağırlıklı çalışmalar yapılmaktadır.Bunlar kitap çalışmaları, oyun Türkçe dil, fen ve doğa, müzik gibi etkinlikler içermektedir.

Salı – Perşembe eğitim grubu -50 kişi.
Çarşamba – Cuma oyun grubu - 250 kişi.
Haftalık katılım sayısı ortalama: 300-350 kişi arası değişmektedir.

Kulübümüz 3-6 yaş aralığında, çocuk kulübümüze kaydını yaptıran çocuklara yöneliktir.

Pazartesi:Aylık doğum günü kutlamaları:10:00-12:00.
Salı - Perşembe:09:30-11:30/12:30-14:30.
Çarşamba-Cuma:09:00-10:00/10:30-11:30/12:30-13:30/14:00-15:00/15:00-16:00

Haftalık genel yapılan etkinlik haricinde Belirli Gün Haftalar kutlanmaktadır. Bunlar Anneler günü, Atatürk haftası, 23 Nisan, Tiyatro Haftası, Sinema günleri gezilerimiz, hayvanat bahçesi, piknik, Derice harikalar diyarı…vb çalışmalarla çocukların sosyalleşmesine katkı sağlamaktayız.

ŞİFA ÇOCUK KULÜBÜ

Kültür Müdürlüğü’ne bağlı Şifa Çocuk Kulübü 3-6 yaş yaş grubu çocuklara hizmet veren, içinde jetonlu oyuncaklar, top havuzunun bulunduğu ve çeşitli eğitim ve eğlencelerin düzenlendiği birimdir.

Şifa Mahallesi Gençlik Merkezi içerisinde bulunmaktadır.

Çocukların yaş gruplarına yönelik ; boyama hamur çalışmaları , kesme yapıştırma , kukla oyunları , hikaye okuma canlandırma , fiziki beden saatleri , sanatsal etkinlikler , belirli gün ve haftalar kutlamaları , tiyatro çizgi film , sinema etkinlikleri , bir takım sınıf içi oyun ve yarışmalar. sanatsal etkinlikler  yapılmaktadır. 

Kulübümüzde 230 kişiye hizmet verilmektedir ve Kulübümüz 3-6 yaş aralığında, çocuk kulübümüze kaydını yaptıran çocuklara yöneliktir.

Kulübümüzde haftanın 5 günü saat: 09.00 - 16.00 saatleri arasında hizmet verilmektedir.

Standart etkinliklere ek olarak kulübümüzde 
eğitim dönemi içerisinde halk eğitim ile ortaklaşa çocuklarımız ve ailelerine yönelik anne çocuk eğitimi düzenlenmektedir.Çevre gezileri , hayvanat bahçesi , piknik organizasyonları, ara dönem karne dağıtımı ve kutlamaları, yıl sonu çalışma sergileri ve kapanış programları yapılmaktadır.

MİMAR SİNAN ÇOCUK KULÜBÜ

Kültür Müdürlüğü’ne bağlı Mimar Sinan Çocuk Kulübü 3-6 yaş yaş grubu çocuklara hizmet veren, içinde jetonlu oyuncaklar, top havuzunun bulunduğu ve çeşitli eğitim ve eğlencelerin düzenlendiği birimdir.

Mimar Sinan Ahmet Yesevi Semt Konağı'nda faaliyet göstermektedir.

Çocuk Kulübümüzde Sanat etkinliği, serbest zaman etkinliği, Müzik etkinliği, fen ve doğa etkinliği, Türkçe dil etkinliği, oyun etkinliği, kukla gösterisi, çizgi film saati, özel gün kutlamaları, her ay doğum günü kutlamaları, geziler, sinemalar, çizgi filmler ve tiyatro oyunlarına katılım yapılmaktadır.

Kulübümüzde 200 kişiye hizmet verilmektedir ve Kulübümüz 3-6 yaş aralığında, çocuk kulübümüze kaydını yaptıran çocuklara yöneliktir.

Kulübümüzde haftanın 5 günü saat: 09.00 - 16.00 saatleri arasında hizmet verilmektedir.