Spor Okulu

Tuzla Belediyesine bağlı olarak Spor tesisi, spor okulları ve belediye stadı bulunmaktadır.

Merkez olarak;İçmeler Mah.Bilgehan Sk. No:5 Tuzla/İstanbul adresinde bulunmaktadır.Tuzla genelinde bulunan Çoşkun Koleji, Barışmanço ilk öğretim okulu, Evliya Çelebi ilk öğretim okulu, Mimar sinan ilk öğretim okulu, İbni sina ilk öğretimokulu, Dede korkut ilk öğretim okulu ve Osmangazi ilk öğretim okullarında ve spor okuluna bağlı Halı sahalarda çeşitli branşlarda eğitici Faalitler bulunmaktadır.

Tuzla Belediyesi Spor okulu ve tesislerinde Futbol, Taekwondo, Kickboks,Muay-Thai, Güreş ve Boks Faaliyetleri bulunmaktadır.Aynı zamanda Profesyönel olarak Tuzla Spor Futbol takımı İl dışı ve İlde Faaliyette bulunmaktadır. Uzakdoğu Branşlarında Taekwondo, Kickboks, Muay-Thai ve Boks İl dışı ve ilde Faaliyette bulunmaktadır.  

Farklı branşlarda yaklaşık olarak 4000 sporcuya hizmet verilmektedir.

Tuzla geneli ve diğer ilçelerden spor yapmak isteyenlere hizmet veren tesislerimizde, ağırlıklı olarak 05 yaş - 18 yaş arası Çocuklar ve gençlere 18 yaş - 35 yaş arası yetişkinlere eğitim verilmektedir.

Tesislerimizin hizmet saatleri

Taekwondo Haftada 10 saat, Kickboks Haftada 10 saat, Güreş Haftada 10 saat, Muay-Thai Haftada 10 saat, Boks Haftada 10 saat, Futbol Haftada 50 saattir. Aynı zamanda Aydınlı Spor, Şifa Spor ve Orhanlı Spor'a da Tuzla Belediyesi Spor Okulu ve tesislerinde Hizmet verilmektedir.