Tuzla Belediyesi Merkez Hanımlar Kulübü

 

BİRİMİNİZİ TANITINIZ
TUZLA  BELEDİYESİ MERKEZ HANIMLAR KULÜBÜ 12/08/2005 tarihinde açılmış olup açıldığı günden beri,toplumun yarısını oluşturmanın yanı sıra toplumun temel kurumu olan ailenin odak kişisi durumundaki kadınların çok yönlü ve kapsamlı bir eğitimle desteklenmesini sağlamak amacıyla kurulan,Tuzla belediyesi kültür ve sosyal işler müdürlüğüne bağlı Tuzla postane mahallesinde hizmet veren sosyal bir kurumdur.
NEREDE FAALİYET GÖSTERİLDİĞİNDEN  BAHSEDİNİZ
Faaliyetlerimiz  ve eğitimlerimiz kulübümüzde yapılmakta olup civarda oturan,gelen üyelerimize hastalık ve taziye ziyaretleri yapmaktayız.
YAPILAN FAALİYETLERDEN BAHSEDİNİZ
Faaliyetlerimiz seminerlerin yanı sıra müftülük ile ortaklaşa haftada bir gün huzur sohbetleri adı altında tefsir dersi yapılmakta,serbest okuma saatleri,gelen üyelerin belediye ile ilgili sorunlarını ve taleplerini beyaz masaya yönlendirmek,psikolojik sorunları olanları da belediyemizin rehberlik danışmanlık merkezine yönlendirmekteyiz.
KAÇ KİŞİYE HİZMET VERİYORSUNUZ YA DA FAALİYETLERİNİZE KATILIM ORANI NEDİR
800 küsür üye kaydımız olup,faaliyetlerimize katılım genelde 25-30 kişi civarındadır,seminerlerin konusu ve konuşmacıya göre sayı değişmektedir.
YAPILAN HİZMETLERİN KİMLERE YÖNELİK OLDUĞUNDAN BAHSEDİNİZ 
Bayanlara yöneliktir.
HİZMET SAATLERİNİZDEN BAHSEDİNİZ 
Seminerler öğleden sonra 13.00 ve 15.00 arası olup belediyemizin mesai saatleri bitimine kadar gelen üyelere hizmet etmeye çalışıyoruz.
EKLEMEK İSTEDİKLERİNİZ
Bayanlara şan dersi ve bayanlar korosu çalışmaları yapmak istiyoruz... 
 
                                                                                 SAYGILARIMLA...
                                                                                              Meral ÖZDEMİR

Tuzla Belediyesi Merkez Hanımlar Kulübü

Merkez Hanımlar Kulübü 12/08/2005 tarihinde açılmış olup açıldığı günden beri, toplumun yarısını oluşturmanın yanı sıra toplumun temel kurumu olan ailenin odak kişisi durumundaki kadınların çok yönlü ve kapsamlı bir eğitimle desteklenmesini sağlamak amacıyla kurulan, Tuzla belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne bağlı Postane mahallesinde hizmet veren sosyal bir kurumdur.

Faaliyetler ve eğitimler kulübümüzde yapılmakta olup civarda oturan, gelen üyelerimize hastalık ve taziye ziyaretleri yapılmaktadır.

Seminerlerin yanı sıra müftülük ile ortaklaşa haftada bir gün huzur sohbetleri adı altında tefsir dersi yapılmakta, serbest okuma saatleri, gelen üyelerin belediye ile ilgili talepleri beyaz masaya yönlendirilmekte, psikolojik sorunları olanları da belediyemizin rehberlik danışmanlık merkezine yönlendirilmektedir.

Sekizyüz üzerinde üye kaydı olup, faaliyetlere katılım genelde yoğun olmakta, seminerlerin konusu ve konuşmacıya göre sayı değişmektedir.

Aydınlı Hacı Bektaş Veli Semt Konağı ve Kültür Merkezi Hanımlar Kulübü

 

Aydınlı Hacı Bektaş-i Veli Kültür Merkezi ve Semt Konağında faaliyet gösteren Hanımlar Kulübüne gelen üyelerimize seminerler; kişisel, aile, eş ve çocuklara yönelik hizmet verilmektedir. Sağlık taraması, geziler vb. etkinlikler düzenlenmektedir.

Hanımlar Kulübümüze; haftalık 40’a kadar yakın hanım gelmektedir.

Çalışma Saatleri

Sabah 08:00 Akşam 16:30 arası hizmet verilmektedir.


 

Tuzla Belediyesi Ahmet Yesevi Semt Konağı Kültür Merkezi Hanımlar Kulubü

 
Mimar Sinan mahallesi Semt Konağı ve Kültür Merkezi içinde bulunan Hanımlar Kulübümüzün Başlıca Etkinlikleri;
 

Eğitim Seminerleri

Gezi Organizasyonları

STK üyeleriyle toplantılar

Vatandaşların bireysel istek ve taleplerinde yardımcı olmak

 
Kulübümüzde Faaliyet konularına göre Eğitim Seminerlerine 25-30 kişilik gruplar katılmaktadır. Gezi Organizasyonlarına katılımlar ise 35-40 kişi civarındadır.

Çalışma Saatleri

Sabah 08:00 Akşam 16:30 arası hizmet verilmektedir.