Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi (TUZGEM)

Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi, 14-25 yaş aralığındaki gençlerin, serbest zamanlarını yetenekleri ve ilgi alanları çerçevesinde eğitici, kültürel ve sanatsal faaliyetler ile değerlendirmesine fırsat vermek, milli ve manevi değerlerimiz ışığında topluma aktif ve yararlı bireyler olarak katılmalarını sağlamak hedeflenmektedir. Gençlik merkezlerimizde tiyatro, fotoğrafçılık, sinema ve medya, resim, halk oyunları, diksiyon, münazara, şiir edebiyat, işaret dili, sosyal sorumluluk, ekoloji ve coğrafya, ilim ve medeniyet, rehberlik, tarih, ingililizce, almanca, fitness, yüzme, dalgıçlık, kano kürek, koro, şan, bateri, keman, piyano, bağlama, gitar, elektro gitar, çello, yan flüt gibi kulüp faaliyetleri yer almakta ve aynı zamanda 11. Sınıf etüt dersleri ve üniversiteye hazırlık YKS-TYT-AYT hazırlık kursları ile de gençlerin merkezimizden faydalanması sağlanmaktadır.

Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi, Yayla Mahallesi’nde bulunan merkez binasında 3.000’e yakın gence hizmet vermektedir. Tuzla sahilinde bulunan ve Türkiye’nin İlk Gemi Gençlik Merkezi olma özelliği taşıyan Tuzla Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Gençlik Gemisi’nden de 500’ün üzerinde genç farklı branşlarda eğitimler almaktadır. Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi’nde kulüp çalışmalarının yanısıra gençlerin ilgi ve alakaları doğrultusunda sosyal etkinlikler, gösteriler, tiyatrolar, konserler, yarışmalar, turnuvalar ve geziler de düzenlenmektedir. Aynı zamanda gençler oluşturdukları sosyal sorumluluk gruplarıyla Tuzla’da ve Türkiye’nin her bölgesinde ihtiyaç sahiplerine, yaşlılara, engellilere, çocuklara, sokak hayvanlarına vb. ellerinden geldiğince yardım etmeye çalışmaktadırlar.

Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi bünyesinde kurulan okul temsilciliğiyle; Tuzla’daki tüm liselerin temsilcileri ile bir araya gelinip farklı projeler değerlendiriliyor ve gençlerin sunduğu projeler hayata geçiriliyor. Türkiye’deki tüm üniversiteleri kapsayan Üniversiteliler Platformu’nda ise gönüllü üniversite öğrencileri bir araya gelerek çeşitli sosyal sorumluluk projeleri ve üniversiteler arası organizasyonlarda görev alıyorlar. 

Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi: Yayla Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi No:98  

Tel : 02167012454

Tuzla Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Gençlik Gemisi

Tuzla Sahili

Tel : 05530176336